• mobo kabin
  • mobo kulübe
  • mobo kabini

Modüler birleşimli özelliğe sahip mobo kabin sistemleri ile güvenlikten şantiye yapılarına ofisten wc duş ünitelerine kullanıma hazır yaşam alanları sunulmaktadır. Dört mevsim iklim şartlarında kullanım imkanı veren yaşam ünitelerinin en önemli özelliği kullanıma hazır olmasıdır. Elektrikten su tesisatına, kapıdan pencereye yer döşemesine kadar hepsi hazır.

Ürünlerin hafif yapıda oluşu kolay yer değiştirme ve nakliye imkanı sağlıyor.  Bilinenin aksine sadece kısa süreli kullanımlar için değil uzun süreli kullanımlar için de ideal özelliğe sahip. Dünyanın seksene yakın ülkesine ihracat yapan Karmod kalite güvencesi ile üretilen hazır yaşam alanları uzun yıllar güvenle kullanılabilmektedir. Çürüme yapmaz, uzun süre ekstra bakım gerektirmez.

Peki bu ürünler nerelerde kullanılır? Yaşam ünitelerinin kullanım yerleri arasında en başta güvenlik noktaları yer almaktadır. 150x150 ebatlı tek kişilik ünitenin yanı sıra elli metrekareye varan ölçülerde güvenlik noktası  yapısı Karmod tarafından üretilmektedir. Ürünlerimiz Türkiye’nin bütün illerinde sosyal tesisten avmlere, havaalanlarından sitelere, özel güvenlikten polis ve jandarma noktalarına kullanılmaktadır. Katar’dan Rusya’ya, İngiltere’den Mısır’a, ABD’den Yeni Zellanda’ya 80’e yakın dünya ülkesinde Karmod var.

Büfe ve satış mağazaları ürünlerimizin bir diğer kullanım yerleri arasında yer almaktadır.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İstanbul Halk Ekmek A.Ş.’nin ekmek satış büfelerindeki tercihi Karmod olmuştur. İstanbul Halk Ekmek günlük 2 milyona yakın ekmek üretimini şehrin her semtinde yer alan ekmek satış büfelerinden İstanbul Halkı ile buluşturuyor. Tıpkı İstanbul’da olduğu gibi Bursa, Gebze, Ankara, Samsun’a uzanan bir çok ilimizde Karmod ürünleri ekmek satış büfesi olarak kullanılıyor.

Modüler yaşam ünitelerimizin bir diğer kullanım yeri arasında ise şantiye yapıları var. Yoğun çalışma temposunun yer aldığı zorlu şantiye ortamlarında yemekhane, yatakhane, dinlenme alanı, wc duş ünitesi olarak Karmod ilk tercih. Afrika ülkelerinden Senegal’de kurulan şantiye kompleksi bunun en güzel örneği. Sıcak iklime sahip bu ülkede kurduğumuz şantiye yapılarında 1.000’e yakın insan yaşıyor. Komplekste yönetim ofisi, teknik ofis, yatakhaneler, yemekhaneler, dinlenme alanları, çamaşırhane, mutfak, kiler, wc duş ünitesi olarak tüm yaşam alanları kuruldu. Bu projenin en önemli özelliği yüksek izolasyonu ile işçilerce Karmod yaşam ünitelerinin ülkenin sıcak iklimine rağmen  ‘Ice Cabin’ (Serin Kabin) olarak adlandırılıyor olması.

Her ihtiyaca özel yaşam alanı çözümü sunan Karmod’un bir diğer kullanımdaki ürün modeli wc duş üniteleridir. Tekli veya çoklu planda üretilen Karmod wc duşlar müşteri tercihlerine göre opsiyonel olarak duş tekneli, alaturka yertaşı, klozet alafranga, pisuar üniteli olarak hazırlanabilmektedir. Muslukları, lavabosu, aynası, atık ve temiz su ana hat bağlantı çıkıları ile wc duş üniteleri kullanıma hazır yapıdadır. Ürünün ıslak zemin yer döşemesinde beyaz fayans kullanılmaktadır. Kapı üzeri buzlu sistem aydınlatması ve havalandırma menfezi standart olarak ürünlerimizde yer almaktadır.

Çok amaçlı kullanım özelliğindeki yaşam ünitelerimizin diğer kullanım yerleri arasında gazete bayileri, kuaför salonu, manav, terzi, muhtarlık ofisi, satış ofisi vb. alanlar bulunmaktadır.