Prefabrik Kabin

Anasayfa / Prefabrik Kabin
  • prefabrik
  • prefabrik kabin
  • kabin

Üretim sisteminin getirdiği de-monte parçalı imalat özelliğinden dolayı hazır yapılar prefabrik olarak adlandırılmaktadır. Günümüz dünyasının popüler yapı modellerinden olan hazır yapı üretim sistemiyle çok sayıda ürün çeşidi tüketicinin kullanımına sunulmaktadır. Bunlardan biri de kullanıma hazır pratik özelliğiyle modüler yaşam üniteleri olarak ta adlandırılan prefabrik kabin ürünleridir.

Modüler yaşam ünitelerinin Dünyada bilinen ismi Karmod kullanıma hazır üretimler gerçekleştiriyor. En küçük yaşam alanından en genişine kadar son derece ergonomik tasarımda planlar içeren Karmod ürünleri Dünyanın tam 80 ülkesinde çok amaçlı olarak güvenle kullanılıyor. Temel olarak beyaz renkte üretilen Karmod yaşam üniteleri müşteri tercihlerine özel farklı renklerde de hazırlanmaktadır. Arzu edildiğinde reklam amaçlı dijital kaplama sistemine uygun özellik taşır.

Karmod yaşam alanlarının en önemli özelliği yüksek konforunun yanı sıra üretim kalitesi ile maksimum yalıtım sağlamasıdır. Tuzla Orhanlı’da bulunan modern üretim tesislerinde bant sisteminde tam yoğunlukta hammadde kullanımı ve dağılımı ile üretim gerçekleştiren Karmod yaşam üniteleri her yönüyle üstün özellikler taşıyor.

Özel konveyör üretim hattında özel polyester atma makina sistemi duvar panellerine hammaddenin dengeli eşit yoğunlukta dağılımını sağlıyor. Polyester üzerine yerleştirilen dayanım ve mukavemeti artırıcı elyaf uygulaması yapılıyor. Sonra panellerin boya kabininde boyaması gerçekleştiriliyor. Duvar panellerinin hazırlanmasındaki en önemli aşama tamamlanan panelin fırınlanması. Karmod’un ürüne özel geliştirilmiş fırınlama teknolojisi duvar panelinin ideal sürede montaja hazır kurumasını sağlıyor.

Üretim aşaması tamamlanan kabin duvar panelleri montaj istasyonuna alınarak yaşam ünitesinin kurulum aşaması başlıyor. Karmod’un uzman ekiplerince montaj istasyonunda ürünün zemin, duvar ve çatı panelleri vidalanarak birleştiriliyor. Vidalama sonrası birleşim noktalarına yalıtım malzemesi çekiliyor.

Elektrik sistemi yaşam ünitesi köşe birleşimlerinde uygulanan özel kapamaların arkasında kalıyor. Sigorta kutusu, priz ve anahtarlar yerleştirilerek köşe kısımda ana hat bağlantı buvatında toplanıyor. Karmod ürünlerinde yer alan ana hat bağlantı buvatı kullanım yerinde merkezi elektrik şebekesine tesisatın kolayca bağlantı yapılması imkânı sağlıyor. Aydınlatma armatürü yaşam kabininin çatı panelinde yer alıyor. 150x150 ebatlı ve benzeri küçük planlı ünitelerde tek aydınlatma armatürü yeterli olurken daha büyük plandaki endüstriyel ürünlerde daha fazla armatüre kullanılmaktadır. Tesisat malzemeleri, bağlantı elemanları ve armatürler kalite belgeli üretimlerden tercih edilmektedir.

Ürünün zemin döşemesinde kırılgan olmayan esnek betopan malzeme kullanılarak üzerine dekoratif pvc yer döşemesi uygulaması yapılmaktadır. Karmod mobo modüler yaşam alanlarının cam sisteminde temperli güvenlikli cam tercih edilmektedir. Kapı sisteminde benzerlerinden farklı olarak pvc kapı kullanılmaktadır. Isıtma sisteminde klima tercihlerinde opsiyonlu olarak üretim aşamasında ünite yerleştirilmektedir. Modüler Karmod yaşam kabinlerimize içten jaluzi perde uygulaması veya dıştan kepenk sistemi opsiyonlu olarak yapılmaktadır.

Wc ve duş içeren plandaki yaşam ünitelerimizin su tesisat malzeme ve armatürleri birinci kalite standartlarına sahiptir. Tekli üniteden 7’li üniteye kadar tek bir yapıda seyyar wc duş çözümü sunulmaktadır. Yer taşı, klozet, duş teknesi veya engelli wc opsiyonel adetlerde yerleştirilmektedir.

Prefabrik kabin ürünlerimizin tamamı kullanıma hazır olup, Karmod kalite güvencesi ile imal edilmektedir.